Autor

Witam Szanownych Czytelników na moim pisarskim blogu.

Nazywam się Marcin Królik i uprawiam prozę, eseistykę oraz poezję. Opowiadam o szukaniu głębszego wymiaru rzeczywistości dokoła nas. Inspirują mnie głównie takie zagadnienia jak: religia, wiara, duchowość, psychologia, filozofia, kultura, cywilizacja i społeczeństwo.

Piszę o nich zarówno w książkach, których formę i konwencję zawsze staram się dostosować do tematu, jak i tutaj.

Urodziłem się w 1979 roku w Mińsku Mazowieckim. Studiowałem filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze twórcze kroki stawiałem jako dziennikarz w prasie lokalnej. Następnie publikowałem m.in. w „Gościu Niedzielnym”, „Newsweeku”, „Więzi”, „Rzeczpospolitej” i „Tygodniku Solidarność”. Mam też na koncie ponadroczną współpracę z Polskim Radiem 24, w którym prowadziłem codzienną audycję publicystyczną pt. „Królik w sieci”.

Jako pisarz debiutowałem opowiadaniami w „Odrze” i antologiach „Wbrew naturze” (2010) i „Swoją drogą” (2011). Dwukrotnie otrzymałem wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu.

Moje dotychczas opublikowane książki to:

✅ powieść psychologiczna „Drzewo różane” (2013)

✅ reportaż religijny „Podążaj za snem” (2013)

✅ reportaż religijny „Zawsze gdzieś jest piętnasta” (2016)

✅ reportaż religijny „Miasto cudów” (2019)

Wszystkie osoby i podmioty zainteresowane współpracą ze mną – tj. wydawców, media, blogerów, recenzentów itp. – proszę o kontakt na adres: ksiazkikrolika@gmail.com

Zapraszam też do subskrybowania bloga i obserwowania mnie w mediach społecznościowych – wszystkie linki można znaleźć w menu.